Jak zbudować farmę z kartami wideo


Wydobywanie na asics wymaga zakupu drogiego sprzętu, który również zużywa niesamowitą ilość energii. Ale na szczęście można kopać nie tylko pierwszą kryptowalutę, ale także altcoiny – na przykład eter.

Kiedy sieć Ethereum zaktualizuje się do wersji 2.0 i przełączy się na stakowanie, nie będzie już możliwe kopanie Ethereum. Przejście to było jednak opóźnione tak długo, że nie jest jasne, kiedy w ogóle nastąpi. Ponadto zmontowana farma będzie mogła wydobywać inne kryptowaluty.

Teraz eter i wiele altcoinów wydobywa się za pomocą kart wideo. Zarabianie pieniędzy na wydobyciu w 2022 roku jest nieco skomplikowane ze względu na fakt, że producenci podzespołów mocno ucierpieli w wyniku kryzysu półprzewodników z powodu pandemii. Z tego powodu znacznie wzrosły ceny części, a przede wszystkim kart graficznych. Co więcej, nowe modele są prawie niemożliwe do kupienia w sklepach z powodu braków.

Jeśli nadal zdecydujesz się zbudować taką farmę, będziesz potrzebować kart graficznych, płyty głównej, zasilacza o wystarczającej mocy oraz prostego procesora, dysku twardego i pamięci RAM. Teraz wybierzmy konkretny sprzęt:

płyta główna z wystarczającą liczbą portów - 300-400 USD;
nowoczesny procesor o małej mocy można kupić za 100 USD;
jedna karta graficzna RTX 3080 będzie kosztować na rynku od 1700 USD;
RAM można znaleźć za mniej niż 50 USD;
lepiej jest wziąć droższy zasilacz, aby nic się nie wypaliło - co najmniej 300 USD.

Jestem pewien, że każdy górnik powinien przeczytać o koparka kryptowalut kalkulator https://woolypooly.com/pl/calc/what-to-mine-gpu  i zacząć kilkakrotnie zwiększać swoje dochody

24 Views
Enter with Facebook Login